Relacja zdjęciowa - seminarium i zawody Owczarnia Natolin

Galeria » Relacja zdjęciowa - seminarium i zawody Owczarnia Natolin

HWT CS, Trial I, Trial II, HWT TS

W dniach od 20 do 23 marca 2014 odbyła się impreza pasterska, na którą postanowiłam pojechać z naszymi psami aby na nowo nasiąknąć atmosferą pasterstwa i nabrać sił i motywacji do dalszej pracy. Wszystko rozpoczęło się seminariami, które dla borderów prowadził Holender Mike van der Most a dla pozostałych ras pasterskich Sarka Gavendova. Na zakończenie, w niedzielę, przeprowadzono oficjalne egzaminy HWT CS i TS po których rozpoczęły się nieoficjalne zawody. Serdecznie gratuluję wszystkim zdanych egzaminów w 100%.

Jeżeli chodzi o triale to już nie było tak słodko. Organizatorzy Unlimited Dog Center i Owczarnia Natolin postarali się o zapewnienie emocji na najwyższym poziomie. Może po kolei. Owce trudne, dzikie. Dla dwójek stadka składające się z 4 sztuk, dla jedynek z 5 szt. Przebieg trasy rozpoczynający się mocnym akcentem, outrun, wiadomo – jest, ale przejęcie owiec, które są ustawiane przez ludzi to już spora nowość. Potem przyprowadzenie i poprowadzenie do pierwszej przeszkody. Na seminarium wielokrotnie ćwiczono przeprowadzanie owiec przez mostek a tu niespodzianka, sędzia ustawił przeszkody obok mostka, tak że owce musiały przeskoczyć przez rów. Oj było ciekawie. W kilku przypadkach element ten zabrał tak dużo czasu, że niestety nie wystarczyło go na ukończenie trialu w wyznaczonym czasie. W dwójkach dużo emocji dostarczyło rozdzielenie. Wielki szacunek dla tych, którym się ten wyczyn udał. Cztery owce w tym dwa jagniaki – naprawdę nie lada sztuka. Takie zorganizowanie zawodów miało głęboki sens- ponieważ pomimo znacznego ochłodzenia, które przyszło w niedzielę nikomu z kibiców nie przyszło do głowy aby choć na chwilę pójść w jakieś cieplejsze miejsce, gdyż nikt nie chciał stracić ani sekundy z widowiska.

Mój cel, o którym pisałam na wstępie, również  osiągnęłam w 100%. I aby nie stracić zapału przywiozłam dla naszych psów dodatkowe, cztery młodziutkie, piękne, czarne wrzosówki – trzy owieczki i jednego tryczka. Teraz ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Jeżeli nic nie stanie nam drodze, to następna impreza, na którą się wybieramy będzie w czerwcu u Marty Chmiel, hodowla Elkeeava. Do zobaczenia !!!

Poniżej zdjęcie naszych Wrzosówek z podróży. 

Penny Whistle hodowla Border collie, szczeniaki border collie, hodowla owiec, psie sporty.

Zdjęcia autorstwa Basi Dungiel, Karoliny Dyszy i Kasi Lange Penny Whistle hodowla Border collie, szczeniaki border collie, hodowla owiec, psie sporty.

 • Obrady jury
  Obrady jury
 • serwis owczarski
  serwis owczarski
 • GOSPODARZ
  GOSPODARZ
 • wygrani
  wygrani
 • wygrani
  wygrani
 • wygrani
  wygrani
 • wygrani
  wygrani